Program Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027

Program Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową  2021-2027 Środa, 20 marca 2024 Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Oświęcim, zgodnie z wydaną decyzją Komisji Europejskiej zatwierdzającą Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027, kwalifikuje osoby/rodziny do otrzymania pomocy żywnościowej. Osoby zainteresowane pomocą żywnościową, nie objęte stałą pomocą Ośrodka, powinny nawiązać kontakt telefoniczny lub osobisty z OPS

Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością

Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością Środa, 20 marca 2024 Nowy program PFRON znacząco zwiększa dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń dla osób z niepełnosprawnością. Wypożyczalnia wyposażona jest w technologie wspomagające dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Można wypożyczyć, m.in. wózki elektryczne i skutery, aparaty słuchowe, powiększalniki, oprogramowanie wspierające komunikację.

Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów"

Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów Środa, 20 marca 2024 Celem webinarium jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców. Webinarium odbędzie się w trybie online w dniu 24 kwietnia 2024 r.

26 marca 2024 r.- Targi Pracy i Edukacji

26 marca 2024 r.- Targi Pracy i Edukacji Środa, 6 marca 2024 Targi Pracy i Edukacji odbędą się w dniu 26 marca 2024 r. o godz. 10:00 – w budynku Collegium sub Horologio w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Informacja o wyborze oferty na realizację usług opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Gminy Oświęcim Wtorek, 5 marca 2024 Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu całodobowego dla niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Oświęcim realizowanych na podstawie Programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2024.

Nabór specjalistów w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Nabór specjalistów w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności Piątek, 1 marca 2024 Wojewoda Małopolski poszukuje kandydatów na specjalistów do spraw ustalania poziomu potrzeby wsparcia, którzy zostaną powołani w skład Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie.

Zaproszenie do składania oferty : realizacja usług (całodobowych) opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Gminy Oświęcim Piątek, 23 lutego 2024 Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu całodobowego dla niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Oświęcim realizowanych na podstawie Programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2024. Termin składania ofert : 29.02.2024 r.

Zniżka na prąd z KDR przedłużona do 30 czerwca 2024 r.

Zniżka na prąd z KDR przedłużona do 30 czerwca 2024 r. Poniedziałek, 29 stycznia 2024 Do połowy 2024 r. można skorzystać z taniego prądu. Warunkiem jest m. in. posiadanie Karty Dużej Rodziny oraz złożenie oświadczenia zakładowi energetycznemu o byciu osobą uprawnioną.

Dodatek osłonowy przedłużony do czerwca 2024 r.

Dodatek osłonowy przedłużony do czerwca 2024 r. Poniedziałek, 29 stycznia 2024 Od dnia 22 stycznia 2024 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Oświęcim przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku osłonowego w 2024 r. Opublikowano nowy wzór wniosku.

archiwum wiadomości