Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Gminy Oświęcim

Przy współpracy z Fundacją Eco Textil z siedzibą w Skarżysku Kamiennej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu powstała bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

To już 213. placówka tego typu, która działa w Polsce i przynosi pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Z wypożyczalni mogą korzystać mieszkańcy Gminy Oświęcim.

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni :

W wypożyczalni dostępnych jest 5 wózków, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić.

Do dyspozycji są także 4 par kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę.

Z kolei 4 chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt :

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu (33) 846 64 20.

Regulamin wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego

Pokwitowanie wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Dodatkowy sprzęt do wypożyczenia bezpośrednio z Fundacji Eco Textil od Was dla Was :

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową bezpośrednio z Fundacji.

W wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz specjalistyczne rowery trójkołowe.

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki.

Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil.

Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie : https://ecotextil.pl/wypozyczalnia/