Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Gminie Oświęcim

W nocy z 07 na 08 lutego 2013r. przeprowadzone zostało Ogólnopolskie badanie ilości osób bezdomnych.
Zebrane w trakcie badania dane trafiły do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, i posłużą do podejmowania wszelkich działań, mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności.

W Gminie Oświęcim Koordynatorem badania była Pani Anna Chojnacka- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu.
W celu przeprowadzenia badania Wójt Gminy powołała dwa Zespoły Koordynujące, w skład których wchodzili : pracownik socjalny GOPS, pracownik Urzędu Gminy Oświęcim, i funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Badanie polegało na sprawdzeniu miejsc, takich jak pustostany, wobec których istniało przypuszczenie iż gromadzą się w nich osoby bezdomne. Miejsca te zostały wytypowane przez sołtysów danych sołectw, dzielnicowych KPP Oświęcim oraz pracowników socjalnych GOPS.

W trakcie badania na terenie Gminy Oświęcim nie znaleziono osób bezdomnych.

W najbliższym czasie na stronie internetowej MPiPS zostanie zamieszczona informacja na temat badania wraz z załącznikami.