Poradnictwo indywidualne w ramach projektu systemowego EFS

W ramach zadania aktywna integracja realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu projektu systemowego „Poznaję siebie rozumiem innych. Integracja społeczna i zawodowa mieszkańców Gminy Oświęcim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zostały uruchomione pierwsze działania skierowane do uczestników projektu oraz ich najbliższego otoczenia.
Po opracowaniu ścieżki wsparcia dla każdego Uczestnika Projektu od lutego 2013r. zostały uruchomione indywidualne konsultacje specjalistyczne z zakresu poradnictwa psychologicznego oraz prawnego.
Specjaliści dyżurują w budynku GOPS gdzie uczestnicy umawiani są na spotkania indywidualne w miarę rozeznanych potrzeb. Konsultacje mają na celu wspieranie rozwoju psychospołecznego uczestników oraz działania profilaktyczne. Działania w ramach tego zadania będą realizowane przez cały rok.
W ramach tego zadania w najbliższym czasie planuje się również uruchomione dyżurów pedagoga oraz realizacji treningów kompetencji społecznych.
Ponadto pracownicy GOPS oraz przedstawiciele środowiska lokalnego rozpoczęli przygotowania do organizacji działań o charakterze środowiskowym, które w 2013r. zaplanowano na terenie sołectwa Włosienica.
Już w czerwcu br. przy współpracy GOPS, Sołtysa oraz Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego we Włosienicy planujemy organizację Pikniku Rodzinnego, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Oświęcim.