Już po raz trzeci w tym roku rozdano żywność z Banku Żywności

W dniu 27.09.2013r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grojcu po raz trzeci w tym roku wydał partię żywności dla najuboższych rodzin Gminy Oświęcim  otrzymanej z Banku Żywności.

Tutejszy Ośrodek pozostaje we współpracy z Fundacją  Pomocy Społecznej w Brzeszczach, realizując program dystrybucji żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej. Program realizowany jest od kilku lat, akcja wydawania  żywność odbywa się  2-3 razy w roku.  Klienci  Ośrodka aktywnie pomagają w rozładunku otrzymanej żywności oraz w wydawaniu żywności  poszczególnym rodzinom.

Wymaganym kryterium do odbioru  w/w  pomocy  jest  dochód  który nie  przekracza  150% kryterium dochodowego wg. Ustawy o pomocy społecznej.

W trzecim kwartale 2013r. żywność wydano w ilości 4861,90 kg i  1020 l , i skorzystało z niej  81 rodzin.