Paczki mikołajkowe i świąteczne z GOPS

W dniu 5 grudnia 2013r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu przekazał paczki mikołajkowe dla 55 dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną z terenu Gminy Oświęcim w wieku od 1-go do 12-go roku życia. Paczki  dla dzieci zostały przekazane na ręce rodziców i zawierały słodycze m.in. czekolady, pierniki i świąteczne mikołaje.

Natomiast w dniu 18 grudnia 2013r. miała miejsce organizowana przez GOPS coroczna akcja wydawania paczek świątecznych dla najuboższych rodzin, objętych pomocą Ośrodka.

Paczki otrzymywały rodziny, których dochód kształtował poniżej kryterium dochodowego wg Ustawy o pomocy społecznej. Skład paczek był zróżnicowany i zależał od ilości osób będących w gospodarstwie domowym.

Wsparciem  w formie paczek zostało objętych 88 rodzin, w tym:

·         - 55 gospodarstw domowych 1-2 osobowych

·         - 22 gospodarstwa 3-5 osobowe

·         - 10 gospodarstw powyżej 6 osób.

Każda paczka zawierała  podstawowe produkty żywnościowe m. in: szynkę, cukier, olej, majonez, herbatę, kawę, słodycze.