Bus 500plus odwiedził Gminę Oświęcim

Wraz z uruchomieniem rządowego programu 500 plus w całym kraju, urzędy wojewódzkie zainicjowały specjalną akcje promocyjno-informacyjną

„Bus 500plus”

To mobilny punkt informacyjny z pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy udzielają kompleksowych informacji i porad na temat programu Rodzina 500+.

W dniu 27 kwietnia br. Bus 500+ zaparkował przed Domem Ludowym w Grojcu.

Pracowników Urzędu Wojewódzkiego przywitała Kierownik GOPS Pani Anna Chojnacka.

W godzinach 9.00 – 11.00 mieszkańcy Gminy Oświęcim mieli możliwość skorzystania z poradnictwa.

Od początku kwietnia pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grojcu przyjęli już blisko tysiąc wniosków o ustalenie uprawnień do świadczenia wychowawczego, czyli 87% szacowanych.

Prawie 1/3 wniosków została złożona w formie elektronicznej (głównie za pośrednictwem banków).

W celu usprawnienia przyjmowania wniosków GOPS przez pierwsze trzy tygodnie od wejścia Programu 500plus pracował w wydłużonym czasie pracy oraz na dyżurach w sołectwach.

Rozpoczęły się pierwsze wypłaty świadczeń.

Znaczna część wniosków złożonych drogą elektroniczną wymaga poprawienia i uzupełnienia

- o czym wnioskodawcy zostaną stosownie powiadomieni.