Wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów

W ramach realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny GOPS zorganizował wycieczkę do Rodzinnego Parku Miniatur oraz Mini Zoo „Kucyk” w Inwałdzie.

W dniu 29.08.2017r. miała miejsce wycieczka do Rodzinnego Parku Miniatur oraz Mini Zoo „Kucyk” w Inwałdzie.

Wycieczka była organizowana i finansowana przez GOPS w Oświęcimiu w ramach realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2016/2018.

Udział w wycieczce wzięło 47 osób, w tym 2 pracowników GOPS.

Celem wycieczki była integracja członków rodziny, oraz integracja rodzin dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, upowszechnienie form aktywnego wypoczynku, podniesienie sprawności fizycznej uczestników wycieczki, poznanie zabytków kultury i historii świata, upowszechnienie zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Wszystkie cele zostały zrealizowane w 100%, a realizacji ich towarzyszyła dobra zabawa i miłe towarzystwo.

Po przybyciu do Inwałdu zwiedzaliśmy Park Miniatur. Dzieci poznały najsławniejsze cuda światowej architektury, m.in. Świątyni Akropolu, Koloseum, Krzywej Wieży w Pizie, Bazyliki Św. Piotra, Statuy Wolności, Wieży Eiffla. Zwiedzanie to było niezwykle ciekawe i stanowiło uzupełnienie wiedzy dzieci i ich opiekunów.

Po zwiedzaniu parku nastąpił czas na korzystanie z licznych atrakcji parku, takich jak: Zielony Labirynt, Kino 5D, Wystawa Tutenchamon, Egipt Horror Show, Super Ślizg, Lodowisko, Symulator, Dancing Fly, Karuzela Dumbo, Dziecięca karuzela, Kolejka elektryczna, 9 metrowa zjeżdżalnia, oraz Małpi gaj. Atrakcje spożytkowały nasze nakłady energii. Wizyta w Parku Miniatur zakończyła się więc pysznym obiadem, abyśmy mogli odzyskać siły przed dalszym zwiedzaniem.

Po obiedzie nastąpił przejazd ciuchcią do Mini Zoo „Kucyk”. Ciuchcia zrobiła ogromne wrażenie, szczególnie na najmłodszych uczestnikach wycieczki.

W  Zoo spotkaliśmy aż 40 różnych gatunków zwierząt, nawet tych niespotykanych w naszej strefie klimatycznej. Większość zwierząt karmiliśmy specjalnie do tego przygotowaną karmą. Wizyta w Mini Zoo była długim spacerem po terenie, w którym  znajdował się  Park Tarasów Widokowych z Gęsią Zagrodą Sierotki Marysi, Wioską Przyrodniczo-Leśna, ujeżdżalnią na wolnym powietrzu, Wioską indiańska oraz Parkiem zabaw dla najmłodszych.

Ostatnim etapem wycieczki był ponowny przejazd ciuchcią na parking gdzie czekał już na nas autobus powrotny.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Sprzyjała nam ładna pogoda. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wróciliśmy wszyscy bardzo zadowoleni, szczęśliwi i w dobrych humorach.