Do Grojca przybył Mikołaj!

W dniu 07.12.2017r. miało miejsce spotkanie Mikołajkowe dla dzieci niepełnosprawnych do lat 7 oraz ich rodzin organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu.

W dniu 07.12.2017r. miało miejsce spotkanie Mikołajkowe dla dzieci niepełnosprawnych do lat 7 oraz ich rodzin organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. Impreza odbyła się  w Domu Ludowym w Grojcu i wzięło w niej udział 107 osób, w tym 64 dzieci, pięcioro dzieci, ze względu na stan zdrowia, otrzymało paczki w domu.

 

Imprezie towarzyszył miły i świąteczny nastrój. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego malowania przez dzieci i rodziców odlewów gipsowych, które można zawiesić na świąteczną choinkę.

Dzięki firmie Balonowy Oświęcim, mieliśmy możliwość zobaczyć pokaz baniek mydlanych.

Elf i Elsa zaprosili nas do wspólnej zabawy, która polegała na zrobieniu najdłuższego łańcucha na choinkę.

W związku ze spóźniającym się przyjazdem Świętego Mikołaja, dzieci odwiedził Scooby Doo,                           z którym rozwiązywano balonowe zagadki.

 

W końcu zjawił się Święty Mikołaj i  wręczył wszystkim dzieciom prezenty, które były pełne słodyczy i zabawek.

 

Impreza była możliwa dzięki wsparciu sponsorów:

  •  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu Sp. z.o.o.
  •  Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG”
  •  Cukiernia Kołaczek
  •  Piekarnia- cukiernia AWA
  •  Malik- Sztwiorok K. Firma cukiernicza

Celem spotkania była integracja dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością i ich rodzin,
 promowanie pozytywnych działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych, oraz pozytywnego wizerunku dzieci niepełnosprawnych, przełamywanie barier społecznych.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, co przedstawiają zdjęcia zamieszczone w galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

Tagi

GALERIA