Odwiedziny Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

W dniu 26.06.2018r. GOPS zorganizował  wycieczkę do Krakowa dla rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny.

W dniu 26.06.2018r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zorganizował  wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie będącego oddziałem plenerowym Muzeum Inżynierii Miejskiej i Parku Trampolin w Krakowie dla rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny.

 

W wycieczce wzięło udział 22 dzieci oraz 16 osób dorosłych i 2 pracowników GOPS.

 

Celem wycieczki była integracja rodzin oraz dzieci objętych usługą asystenta rodziny, pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu rodziców i dzieci oraz podniesienie poczucia własnej wartości poprzez poczucie „bycia zaopiekowanym”.

 

Po przybyciu do Krakowa miało miejsce zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym mogliśmy poznać działanie praw przyrody i praw fizyki. Tam każdy może zostać odkrywcą i badaczem, co może stanowić ciekaw uzupełnienie procesu nauczania.  Zobaczyliśmy m.in. telegraf akustyczny, kołyskę Newtona, kamienne cymbały, dzwony rurowe i lunetę obserwacyjną.  Dowiedzieliśmy się m.in. jak działa siła odśrodkowa, siła Coriolisa oraz jak powstaje ruch wirowy. Oglądaliśmy też model Układu Słonecznego.

 

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wspólna zabawa w Gojump czyli  Parku Trampolin.  Na początek spotkania miała miejsce rozgrzewka. Później zgodnie z zasadą „skacz i baw się dobrze” , aby „oderwać się od wszystkiego co ciąży” mogliśmy  skakać na trampolinach, trenować skoki do basenu z gąbkami lub wsady do kosza. Wszyscy otrzymaliśmy Gojumpetki czyli specjalne skarpetki antypoślizgowe.

 

Po pobycie w Parku Trampolin udaliśmy na obiad. Podczas wycieczki sprzyjała nam  ładna pogoda, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.

 

 

Tagi

GALERIA