Pierwsza edycja wydania żywności w 2021r. dla mieszkańców Gminy Oświęcim

Pierwsza edycja wydania żywności w formie paczek żywnościowych dla mieszkańców Gminy Oświęcim odbędzie się w siedzibie GOPS w dniach od 05.05.2021r. do 07.05.2021r. w godz. 9 – 14.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu informuje , że w ramach  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, pierwsza edycja wydania żywności  w  formie paczek żywnościowych dla mieszkańców Gminy Oświęcim odbędzie się   w siedzibie tutejszego Ośrodka w dniach od 05.05.2021r. do 07.02.2021 r. w godz. 9 – 14.

W dniu 26.11.2020r. weszły w życie  zmiany do wytycznych dotyczące podwyższenia procentowej wartości kryterium dochodowego  z 200% na 220% kryterium uprawniającego do  świadczeń   z pomocy społecznej . Oznacza to w praktyce  , że pomoc w ramach POPŻ przysługuje, jeśli dochód nie przekracza:

- w przypadku osoby samotnie gospodarującej : 1542,20zł

- w przypadku osoby w rodzinie 1161,60zł.

GOPS w Grojcu kwalifikuje osoby (rodziny) do odbioru  pomocy żywnościowej  i wystawia skierowania dla osób chcących otrzymać  taką formę pomocy.

Osoby zainteresowane pomocą żywnościową, nie objęte stałą pomocą ośrodka , powinny nawiązać kontakt telefoniczny  z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grojcu, ul. Beskidzka 100. Kwalifikacja do programu będzie odbywać się w formie zdalnej za pośrednictwem rozmowy telefonicznej z pracownikiem socjalnym. W uzasadnionych przypadkach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, kwalifikacja może zastać przeprowadzona w siedzibie Ośrodka, w miejscu odpowiednio do tego przygotowanym.

Dodatkowych informacji udziela Pani Aneta Albiniak -  pracownik socjalny GOPS Oświęcim z/s w Grojcu , tel. (33) 846 64 27