Środa, 29 grudnia 2021

Najuboższym mieszkańcom naszej Gminy rozdano paczki świąteczne

W skład paczek wchodziły artykuły żywnościowe tj. herbata, kawa, majonez, miód, mąka, cukier, olej, przyprawy, uszka, makówki, mąka, słodycze, grzyby i owoce suszone. Ponadto w paczkach znalazły się również pomarańcze, cytryny oraz szynka i wędlina.

Koszt zakupu produktów do paczek świątecznych został sfinansowany w całości przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. Przygotowano łącznie 49 paczek świątecznych, w tym: 44 małe (od 1 do 2 osób w gospodarstwie domowym), 4 duże (powyżej 5 osób w gospodarstwie domowym) oraz 1 paczkę indywidualną.

Żywność wydano w dniu 21 grudnia 2021r. w siedzibie Ośrodka.

W sytuacjach wyjątkowych paczki zostały dostarczone do domów klientów przez pracowników socjalnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.