Najbiedniejsi mieszkańcy naszej Gminy otrzymali paczki świąteczne

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu przygotował paczki świąteczne dla mieszkańców Gminy Oświęcim, których dochód kształtował się poniżej kryterium wynikającego z ustawy o pomocy społecznej.

W skład paczek wchodziły artykuły żywnościowe tj. herbata, kawa, majonez, mąka, cukier, olej, mleko, sok, masło, śledzie, przyprawy, uszka, słodycze, grzyby, owoce suszone. Ponadto w paczkach znalazły się również pomarańcze, cytryny, makówka oraz szynka i wędlina.

 

Koszt zakupu produktów do paczek świątecznych został sfinansowany w całości przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. Wielkość paczki była uzależniona od liczby członków rodziny. Przygotowano łącznie 43 paczki świąteczne, w tym: 40 małych (od 1 do 2 osób w gospodarstwie domowym), 1 duże (powyżej 5 osób w gospodarstwie domowym), 1 średnia (3-4 osoby w gospodarstwie domowym) oraz 1 paczkę indywidualną.

 

Żywność wydano w dniu 20 grudnia 2022r. w siedzibie Ośrodka.

W sytuacjach wyjątkowych paczki zostały dostarczone do domów klientów przez pracowników socjalnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Tagi

GALERIA