Zmodernizowane place zabaw

Zaraz po wielkiej majówce, między 6 a 9 maja zostały odebrane inwestycje, które ucieszą dzieci i rodziców. W Porębie Wielkiej wybudowano nowy plac zabaw, a w czterech kolejnych sołectwach zmodernizowano istniejące.

Inwestycja objęła pięć zadań. Budowa obiektu na terenie LKS Poręba kosztowała prawie 220 tys. złotych. Natomiast modernizacja placów zabaw w Brzezince, Dworach Drugich, Rajsku i Włosienicy wiązała się z wydatkami w wysokości ponad 150 tys.

W zakresie prac był montaż nowych urządzeń (m.in. różnego rodzaju huśtawki i zestawy do zabawy), roboty ziemne i zagospodarowanie terenu (w tym wykonanie bezpiecznej nawierzchni i trawników). W Rajsku prace zakończono najwcześniej, bo późną zimą. Natomiast w Porębie, gdzie powstał nowy plac zabaw, budowa ruszyła w pierwszym tygodniu marca.

W odbiorze inwestycji 9 maja na nowym placu zabaw na terenie LKS Poręba spotkali się wójt Mirosław Smolarek, radni Tomasz Mydlarz i Aleksander Stachura, sołtys Maria Brombosz oraz Bernardyna Bryzek, która od wielu lat zabiegała o budowę placu zabaw w Porębie Wielkiej.

Projekt pn. "Utworzenie placu zabaw w miejscowości Poręba Wielka oraz modernizacja placów zabaw w miejscowościach Brzezinka, Dwory Drugie, Rajsko i Włosienica w gminie Oświęcim" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020).