Realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grojcu w dalszym ciągu współpracuje z Fundacją Pomocy Społecznej w Brzeszczach przy realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Program  współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Żywność wydawana jest  w siedzibie  Fundacji Pomocy Społecznej w Brzeszczach, przy ul. Kościuszki 8 w formie paczek żywnościowych.

Przypominamy, że tutejszy Ośrodek kwalifikuje osoby, rodziny do odbioru  pomocy żywnościowej, wystawia skierowania, przyjmuje zgłoszenia od osób chcących otrzymać  taką formę pomocy  na podstawie  oświadczeń  o dochodach.

Z programu mogą skorzystać wszyscy potrzebujący mieszkańcy gminy Oświęcim spełniający wymagane kryterium do odbioru  w/w  pomocy , dochód  który  nie przekracza  200% kryterium dochodowego wg Ustawy o pomocy społecznej tj .:

• 1.028,00 zł. dochód na osobę w rodzinie
  • 1.268,00  zł. dochód osoby samotnie gospodarującej

Dodatkowych informacji udziela Pani Aneta Albiniak – pracownik socjalny GOPS Oświęcim z/s w Grojcu, tel. (33) 846 64 27.

Bliższe informacje nt. Programu można także uzyskać na stronie Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej