Rozdano żywność z nowego Programu unijnego FEAD

W dniach 29-31 grudnia 2014r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu wydał paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin Gminy Oświęcim skompletowane z żywności otrzymanej w ramach Programu Operacyjnego  „Pomoc Żywnościowa 2014-2020”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Jest to nowy Program, który zastąpił realizowany wcześniej Program PEAD realizowany przez Federację Polskich Banków Żywności.

Do głównych obszarów działań finansowanych z Funduszu należy ograniczanie niedoboru żywności wśród osób najbardziej potrzebujących.

Instytucją Zarządzającą PEAD jest Minister Pracy i Polityki Społecznej.

A do współpracy w zakresie dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących i prowadzenia działań towarzyszących zaproszono : Federację Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

W 2014 roku z pomocy w formie żywności z obu Programów skorzystało 102 rodzin z terenu Gminy Oświęcim.

Wydano ok. 3 ton produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia, jak makaron, ryż, mąka.