Impreza Mikołajkowa dla niepełnosprawnych dzieci

W dniu 06.12.2016r. miało miejsce spotkanie Mikołajkowe dla dzieci z orzeczoną  niepełnosprawnością organizowane przez GOPS w Oświęcimiu oraz Inicjatywę Społeczną „Potencjał".

W dniu 06.12.2016r. miało miejsce spotkanie Mikołajkowe dla dzieci z orzeczoną  niepełnosprawnością organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu oraz Inicjatywę Społeczną „Potencjał”, które odbyło się  w Broszkowicach w Vilii Old Tree.

 

Udział w spotkaniu zaproponowany był dla dzieci od 1 do 7 roku życia oraz ich rodzin.

W spotkaniu wzięły udział łącznie 76 osób (36 dzieci, 37 opiekunów oraz 3 pracowników GOPS). Ponadto z uwagi na stan zdrowia Mikołaj wręczył prezenty odwiedzając troje dzieci w domu.

 

Imprezie towarzyszył miły i świąteczny nastrój. Maluchy ze zniecierpliwieniem oczekiwały na pojawienie się Mikołaja, który po przybyciu poprosił o wierszyki oraz piosenki, które dzieci chętnie wykonały. Po występach dzieci Mikołaj wręczył każdemu małemu uczestnikowi prezent, który był pełen słodyczy, łakoci oraz drobnych upominków tj. zabawki drewniane, puzzle, kolorowanki, opaski i spinki, samochodziki. Koszt prezentów finansowany był przez GOPS, ponadto część upominków została przekazana przez Inicjatywę Społeczną Potencjał w ramach akcji „ Potencjalny Mikołaj”.  Dla rodzin przygotowany był poczęstunek w formie kawy, herbaty oraz soków dla dzieci. Dodatkowo Villa Old Tree w Broszkowicach przygotowała pyszną szarlotkę dla każdego uczestnika.

 

Celem spotkania była integracja dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością i ich rodzin, a także promowanie pozytywnych działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych, oraz pozytywnego wizerunku dzieci niepełnosprawnych. Biorąc pod uwagę nasze założenia i przebieg imprezy wszystkie cele zostały zrealizowane.

 

Spotkanie trwało w miłej atmosferze, a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, co przedstawiają zdjęcia zamieszczone w galerii zdjęć.

 

 

 

 

Tagi

GALERIA