Świąteczne spotkanie z Elfami i Mikołajem

Niepełnosprawne dzieci z Gminy Oświęcim zostały zaproszone przez GOPS na spektakl teatralny pn. „Elfy Trzy” Teatru Kultureska z Krakowa, który odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu. Na grzeczne dzieci czekał także Mikołaj!

W dniu 08.12.2019r. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z Gminy Oświęcim, wraz ze swoimi rodzinami zostały zaproszone na spektakl teatralny pn. „Elfy Trzy” Teatru Kultureska z Krakowa, do Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu.

W imprezie wzięło udział 59 osób, w tym 38 dzieci w wieku 4-10 lat. Dodatkowo pięcioro dzieci, ze względu na stan zdrowia, otrzymało paczki do domu.

 

 „Elfy Trzy" to interaktywny spektakl o świątecznej tematyce, który dzięki bajkowej i kolorowej scenografii oraz ciekawym kostiumom przeniósł widzów na rozśpiewany i roztańczony biegun północny.

W trakcie przedstawienia dominowała piękna świąteczna muzyka i wyjątkowe efekty sceniczne, wiele komicznych scen, żartów  oraz zwrotów akcji. Spektakl miał również charakter edukacyjno- wychowawczy, zakończony morałem, który tłumaczył dzieciom dlaczego nie warto być niegrzecznym. Wszyscy widzowie bardzo dobrze się  bawili.

 

Po zakończonym przedstawieniu dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście  Mikołaja, który wraz z elfami- pomocnikami wręczał dzieciom wspaniałe podarunki. Każde dziecko otrzymało swój niepowtarzalny prezent, w skład którego wchodziły słodycze jak i kolorowe zabawki oraz gry edukacyjne.

Spotkanie z Mikołajem zrobiło duże wrażenie na dzieciach, radość oraz zadowolenie napełniała twarze najmłodszych.

Po odebraniu upominków, każdy miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem oraz Elfami.

 

Celem spotkania była integracja dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin,  promowanie pozytywnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pozytywnego wizerunku dzieci niepełnosprawnych.

 

 

Fotorelacja ze spotkania dostępna tutaj : http://www.ock.org.pl/Elfy-Trzy---spektakl-w-wykonaniu-Teatru-Kultureska-w-Krakowie-oraz-spotkanie-z-Mikolajem-8.12.2019-5860.html

 

Tagi