Potrzebujący mieszkańcy Gminy Oświęcim otrzymali paczki świąteczne

W grudniu 2023 r przed Świętami Bożego Narodzenia, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Oświęcim zrealizował projekt socjalny „ Paczki Świąteczne 2023”

W ramach projektu pracownicy socjalni przygotowali paczki świąteczne dla mieszkańców Gminy Oświęcim, korzystających ze wsparcia tutejszego Ośrodka,  których dochód kształtował się poniżej kryterium wynikającego z Ustawy o pomocy społecznej.

W skład paczek wchodziły artykuły żywnościowe m.in.  herbata, kawa, majonez, sok,  cukier, olej, przyprawy, uszka, makówki, masło, słodycze, owoce, grzyby i owoce suszone. Ponadto w paczkach znalazły się również szynka i wędlina.

Koszt zakupu produktów do paczek świątecznych został sfinansowany w całości przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy  Oświęcim.

Przygotowano łącznie 38 paczek świątecznych, w tym: 34 paczki małe (od 1 do 2 osób w gospodarstwie domowym), 2 paczki średnie ( od 3 do 4 osób w gospodarstwie domowym), jedną  paczkę dużą (powyżej 5 osób  w gospodarstwie domowym) oraz 1 paczkę indywidualną.

Uruchomienie pomocy w formie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Oświęcim, w okresie przedświątecznym, miało na celu odciążenie ich budżetu domowego a tym samym podniesienia jakości ich życia. Ponadto wydarzenie to miało również na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób ubogich, które we własnym zakresie nie mogą zaopatrzyć się w artykuły świąteczne.

Żywność wydano w dniu 19 grudnia 2023 r. w siedzibie Ośrodka. W sytuacjach wyjątkowych paczki zostały dostarczone do domów klientów przez pracowników socjalnych.